top of page
Search

Kuidas motiveerida end kodus trenni tegema?

Kui mõtlema hakata, siis kodus trenni tegemisel on suur hulk kasutegureid: hoiad kokku oma aega, mis muidu kuluks klubisse sõitmisele. Hoiad kokku raha, sest kodus trenni tegemine pole pooltki nii kallis kui spordisaalide kuukaartide soetamine. Oled enda peremees, saad ise valida täpsel millal trenni teed ega sõltu ühestki trenniajast. Lisaks on internetis palju erinevaid treeningvideosid, kus saad täpselt endale sobiva kava järgi trenni teha. Tänaseks on olemas ka eestikeelne videotreeningute keskkond, millega koos mugavalt treenida saad. See peaks juba oleme piisav motivatsioon, et ennast kätte võtta ja hakata oma uusaasta lubadusi ellu viima.
Aga olgem ausad, pärast pikka väsitavat tööpäeva koju jõudes on trenn viimane asi, mis mõttes mõlgub. Kodused toimetused, tähelepanu nõudvad pereliikmed ning mugav diivan koos lemmiksaatega nõuavad kõik oma tähelepanu. Aga ometi, vormis olla tahaks ja sealjuures tunda end energilise ja elurõõmsana. Kuidas siis ennast ikkagi motiveerida trenni tegema?


Leia ülesse oma MIKS – Mõtle läbi, miks sa ikkagi muutust tahad? Miks see on Sulle tähtis? Ja see põhjus peab olema nii oluline, et Sul on emotsionaalselt valus, kui sa oma eesmärgi poole püüdlema ei hakka. Kõik vastused stiilis: oleks tore, võiks, tahaks, ei ole piisavad motivaatorid. Need on vahvad unistused, aga reaalsuses ei pane tegutsema. Kui Sa oled seadnud endale eesmärgiks, et tahaks kaaluda vot X kg, siis see ei ole põhjus, mis Sind reaalselt tegutsema paneb. Kaal on lihtsalt üks number, mis tegelikult ei anna pilti sellest, kui terve, elujõuline ja enesekindel sa oled. Ehk otsi põhjuseid sügavamalt. Miks sa tahad rohkem liikuda ja tervislikumalt elada? Mis see Sulle annab? Kas energia, et jõuda koos oma lastega ringi joosta? Enesekindluse, saad uhke olla oma saavutuste üle? Või peituvad põhjused hoopis tervises, tahad olla aktiivne ja tegus veel väga pikalt, muretsemata haiguste pärast, mis istuva elustiiliga inimesi paratamatult kimbutama hakkavad? Kui Sa oled tegeliku põhjuse ülesse leidnud, siis pane see kirja ja riputa kuhugi kus sa pidevalt seda näed.


Leia treening, mis Sulle tõesti meeldib – Ennast sundida tegema midagi, mis on täiesti vastumeelt, ei ole jätkusuutlik. Leia endale treening, mida Sa tõesti naudid, nii et trenni tegemine ei tunduks Sulle kohustusena vaid Sa ei jõua ära oodata, millal alustada saad. Vali trenn, mis Su ajagraafikusse sobib. Kui tead, et aega napib, eelista tõhusaid aga kiireid intervalltreeninguid, mis aitavad Sul 30 minutiga väga efektiivse trenni ära teha. Tähtis on, et naudid, mida teed!


Pane kalendrisse kirja kohtumine iseendaga – Mõtle läbi oma päevaplaan ning pane paika aeg, mis on Sulle trenni tegemiseks kõige sobivam. Märgi see aeg kalendrisse ja kirjuta juurde aeg iseendale. Ei ole oluline, kas see on hommikul vara enne tööle tõttamist, päeval kui lapsed magavad või hoopis õhtutundidel kui kõik muud toimetused tehtud. Tähtis on, et see aeg sobib just Sulle ja Sa ei lase sinna muid kohustusi tekkida. Kui Su põhiline vabandus trenni vahele jätmiseks on tavapäraselt, et pole aega, siis mõtle selle peale, et kui Sul pole päevas 30 minutit enda jaoks, siis Sul pole elu ning viimane aeg on midagi ette võtta.


Jäädvusta oma edusammud – Me kõik tahame tulemusi kohe nüüd ja praegu ning pärast esimest trenni piilume juba peeglisse ja vaatame kas midagi on muutunud. Kui ei ole, oleme valmis kõik nurka viskama ja mõtetuks kuulutama. Reaalsus on, et kõik võtab aega. Liikumine ja õige toitumine on elustiili ja sellest peab saama osa Sinust. Kui järjepidevalt iga päev teed natukene paremaid valikuid tulevad ka tulemused. Selleks, et aru saada, kui tubli oled olnud, tee endast pilt vähemalt kord kuus ja sa näed ruttu, kui palju head valikud Su välimusele on mõjunud. Kuna me oleme harjunud end igapäev peeglist nägema, siis väga raske on hinnata kas trennist kasu on olnud, enesetunde ja riiete järgi saab aimu, kuidas trenn on mõjunud, aga kaks pilti kõrvuti pannes on erinevus väga selge. Kui võimalik tee ka Fit Test kord kuus, see aitab Sul selgelt näha, kui palju rohkem Sul võhma on juurde tulnud ja kui palju tugevamaks oled muutunud. Sa üllatud kindlasti, kui esimesi tulemusi näed.


Kaasa sarnaselt mõtlevaid inimesi – Ümbritse end inimestega, kes mõtlevad sama moodi nagu Sina, kes on positiivsed, aktiivsed ja püüdlevad sarnaste eesmärkide suunas. On ütlus: Sa ole see, kellega Sa suhtled. Kui täna ringi vaadates tunned, et Su ümber pole selliseid inimesi, siis interneti avarustes on olemas palju toetavaid gruppe, kelle käest saad väärt trenni ning toitumise nippe, kuulata motiveerivaid lugusid nende muutumise teekonnast ning saad siirast toetust enda omale. Tuleb leida endale sobiv. Koos oma rõõme, muresid ja edusamme jagades, on lihtsam ka oma eesmärkide poole liikuda.

Kõige tähtsam, naudid seda mida teed, trenni tegemine ei peaks kunagi olema kohustus vaid hoopis energiat ja rõõmu pakkuv tegevus, mida ootad ja mis aitab igapäeva pingetest vabaneda. Otsi ja vaata ringi, leia endale sobiv stiil, mõtle miks Sa üldse seda kõike teed ning ära ole enda vastu ka liiga karm. Tee iga päev veidi paremaid valikud ning selline järjepidevus toob lõpuks tulemuse.


Katrin Saare

Hopa TV

241 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page