top of page
Search

Toidurituaalid


Mida vähem pead Sa igapäev nuputama, kuidas tervislikult süüa, seda suurema tõenäosusega see ka Sul õnnestub. Loo enda ümber keskkond, mis toetab heade valikute tegemist. See nõuab natuke plaanimist, aga on igal juhul väärt ette võtmist. Säästad aega, raha ja tervislik toitumine muutub lihtsaks.Kui Sul on tervislik toit kodus olemas ja kergesti kättesaadav, siis tuleb heade valikute tegemine peaaegu iseenesest. Vastupidi, kui iga päev pead nullist alustama täisväärtusliku toidu meisterdamist, siis suure tõenäosusega kiire elutempo, stress jms. tõukab Sind tegema mitte just kõige paremaid valikuid.


Loo endale oma toidurituaal


See kõlab keerulisemalt kui tegelikult on. See tähendab lihtsalt, et leiad oma graafikus aega, et läbi mõelda ja valmistada ette tervislikke toiduvalikuid, et oleks võimalikult lihtne igapäevaselt häid valikuid teha.


Pühapäeva rituaal


See muidugi ei pea olema pühapäev. Vali endale ükskõik, mis päev Sulle sobib. Pühapäev lihtsalt on selline päev, kus mõeldakse uue nädala peale ning elutempo ei ole nii kiire ja leiab 2-3 tundi uue nädala toiduvalikutega tegelemiseks.


Mida siis teha?


- Mõtle oma nädal läbi. Milliseid väljakutseid uus nädal toob, mis päevad on eriti kiired, millised rahulikumad. Mis päevadel võib heade valikute tegemine olla eriti keeruline.


- Tee valmis üldine menüü lähimateks päevadeks. Hoia asjad lihtsad. See ei pea olema midagi keerulist. Eesmärk on saada aimu, mis toiduaineid Sul vaja läheb.


- Tee nimekiri asjadest, mida poest vaja on. Eelnevalt vaata läbi ka sügavkülmik ja kapid, mis Sul juba olemas on. Eelmine nädal rääkisime ka „valgusfoori“ toitudest. Proovi nimekiri ehitada just rohelises nimekirjas olevate toiduainete ümber. Nimekirja tegemine aitab Sul poes käies teha paremaid valikuid, säästa aega ja raha, sest läbimõeldud nimekirjaga poes käies on lihtsam vältida igasuguse mõttetu kraami korvi panemist ning Sa ei tuia sihitult lettide vahel mõeldes, mida süüa peaks tegema.


- Mine poodi. Osta, mida vajad nädalaks. Võid võtta ka mõned „igaks juhuks“ toiduained nagu külmutatud köögiviljad või konserveeritud herned, oad – toiduained, millest saad lihtsasti ja kiiresti valmistada tervisliku söögi ja mida on kerge säilitada.


- Kui koju jõuad, hakka küpsetama ja ettevalmistusi tegema. Tee ära töömahukamad toidud. Olgu selleks siis vormiroad, hautised, supid, mida saad külmikust või sügavkülmast pärast kiiresti haarata, küpseta liha, haki juur-, köögi- ja puuviljad, et neid oleks lihtne kapist võtta. Saad valmis meisterdada ka erinevaid smuutipakke portsjonitena, pannes kokku erinevaid kombosid puu-, köögiviljadest, marjadest jne. Mida pärast hea lihtne haarata ja blendrisse visata. Valmista purgisalateid, mida on hea nt tööle kaasa võtta. Kaste põhja ja meelepärased komponendid peale.


Ole loominguline, hoia asjad lihtsana ja katseta. Leia just Sulle sobiv rituaal. Nagu ikka, iga uue harjumuse juurutamine võtab aega. Alusta väikestest sammudest. Mida lihtsamaks teed endale tervisliku toidu kättesaamise, seda vähem pead pingutama, et häid valikuid teha.1,486 views0 comments

コメント


bottom of page